Правила дорожнього руху - Кабінет Міністрів України
Шрифт:
Интервал:
Закладка:
Знак 1.37 може бути встановлено на відстані 10-15 м до місця виконання короткотермінових дорожніх робіт на проїзній частині в населеному пункті.
Поза населеними пунктами знаки 1.8 , 1.13-1.16 , 1.25 , 1.27 , 1.28 , 1.33 і 1.37 , а в населених пунктах знаки 1.33 і 1.37 повторюються. Наступний знак встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки.
Знаки 1.10 , 1.12 , 1.14 , 1.15 , 1.37 і 1.38 - тимчасові і встановлюються на період, необхідний для виконання відповідних робіт на дорозі.
2. Знаки пріоритету
2.1 "Дати дорогу" . Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 - транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.
2.2 "Проїзд без зупинки заборонено" . Забороняється проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня - перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються дорогою, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 - транспортним засобам, що рухаються головною дорогою, а також праворуч рівнозначною дорогою.
2.3 "Головна дорога" . Надається право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.
2.4 "Кінець головної дороги" . Скасовується право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.
2.5 "Перевага зустрічного руху" . Забороняється в'їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може утруднити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, що розташовані на вузькій ділянці.
2.6 "Перевага перед зустрічним рухом" . Вузька ділянка дороги, під час руху якою водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів.
Знаки 2.1-2.3 , 2.5 і 2.6 встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги, крім того, знак 2.3 на початку, а знак 2.4 - в кінці головної дороги. Знак 2.3 - з табличкою 7.8 обов'язково повторюється перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок.
Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак 2.1 повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 .
Якщо безпосередньо перед перехрестям встановлено знак 2.2 , то йому повинен передувати знак 2.1 з додатковою табличкою 7.1.2 .
Якщо знак 2.2 встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності - перед цим знаком.
3. Заборонні знаки
3.1 "Рух заборонено" . Забороняється рух усіх транспортних засобів у випадках, коли:
початок пішохідної зони позначено знаком 5.33 ;
дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів; у такому випадку обов'язково додатково встановлюється знак 3.43 .
3.2 "Рух механічних транспортних засобів заборонено" .
3.3 "Рух вантажних автомобілів заборонено" . Забороняється рух вантажних автомобілів і составів транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т (якщо на знакові не зазначена маса) або з такою, що перевищує зазначену на знакові, а також тракторів, самохідних машин і механізмів.
3.4 "Рух з причепом заборонено" . Забороняється рух вантажних автомобілів і тракторів з причепами будь-якого типу, а також буксирування механічних транспортних засобів.
3.5 "Рух тракторів заборонено" . Забороняється рух тракторів, самохідних машин і механізмів.
3.6 "Рух мотоциклів заборонено" .
3.7 "Рух на мопедах заборонено" . Забороняється рух на мопедах і велосипедах з підвісним двигуном.
3.8 "Рух на велосипедах заборонено" .
3.9 "Рух пішоходів заборонено" .
3.10 "Рух з ручними візками заборонено" .