Категории
Самые читаемые
onlinekniga.com » Проза » Современная проза » Перекручена реальність - Ірина Солодченко

Перекручена реальність - Ірина Солодченко

Читать онлайн Перекручена реальність - Ірина Солодченко

Шрифт:

-
+

Интервал:

-
+

Закладка:

Сделать
1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 50
Перейти на страницу:

– Записую вас на огляд. Коли зможете прийти?

– Та не треба огляду… Скажіть приблизно ваші ціни. Скільки коштує вилікувати зуб і поставити на нього коронку.

– Ми так не можемо. Записуйтесь на огляд.

– А огляд платний?

– П’ятдесят гривень.

… Зятя напружувати не хотілось… Назавтра її колега порекомендувала доктора Топова. Має власний, обладнаний за останнім словом техніки кабінет, дуже сумлінний і не дере зайвих грошей. Ольга клюнула на цього Топова, і той бадьоро призначив час на завтра і запитав, звідки вона про нього знає. Ольга здивувалася. Звичайно гарні лікарі на завтра не призначають, бо до них не проштовхнутися. Та обирати було ні з чого.

… Доктор Топов, в'юнкий чолов’яга середніх років, приймав у приватному кабінеті під назвою «Білі ікла». Він швидко запропонував поставити штифт, залити його фотополімером і поставити коронку.

– Скільки коштує вся ця робота?

– Десь 600 гривень.

Ольга зітхнула…600 гривень за одного зуба з пластмаси… Та незчулася, як стоматолог вже почав знімати стару пломбу й зачищати канали.

– Два канали, – захитав він головою.

Потім трохи посвердлив і задоволено вигукнув:

– Все, закривайте рота.

– Що все? Обидва канали вже вилікували?

– Так…

– Як це «так»? Звичайно канал лікують у два-три прийоми. Може зробимо знімок?

– Там у вас паста, до верхівки все одно не дістатися… Зараз поставимо штифт.

– А раптом непролікований канал запалиться?

– Та ні. Все буде гаразд.

Подітися було нікуди…. Топов негайно поставив штифта і покликав медсестру. Пишна дівиця з трохи скривленим носом байдуже записувала: такий-то зуб є, такого-то нема, такі-то – пломбовані.

– Так… – захитав невдоволено головою. – Тут потрібен міст. А сьогодні з вас 360 гривень.

– За що?

– Огляд – 20 гривень, зняття старої пломби – 50 гривень, лікування каналів – по 120 гривень, пломбування каналу….

– Ви що? За кожний рух берете гроші? Чому за огляд окрема плата?

– Але я ж оглянув вашого рота!

– А зняття старої пломби? За те, що сковирнули стару пломбу – п'ятдесят гривень? А лікування? Адже ви не вилікували канал… Ви ж самі казали, що до кінця його не пройшли?

– Але ж я просвердлив його до половини й запломбував…І тому взяв з вас половину вартості…

Сперечатися було даремно. Ольга таки пішла до лабораторії і зробила знімок. Так і є… Не бреше… Запломбував точнісінько півканалу і ні міліметра більше. Іти знову до Топова і щось йому доводити не мала ні часу, ні бажання… Було огидно дивитися в його скляні очі. За годину – засідання суду, і треба поспішати… Дорогою все згадувала: де вона вже чула про ці скляні очі? Ах так…Дівчатка-психологині з відділів персоналу…. Катя казала, що всі вони мають скляні очі.

Прибігла на роботу й прожогом – до залу засідань. Сьогодні знову наркоман. Дня без наркоманів не обходиться. І всі – за зберігання. Хоч би когось привели за приготування наркотичних речовин!

… Півгодини йшло засідання, а серце судді непрофесійно розривалося. Їй було шкода цього нещасного батька єдиного сина, якому навіть прокурор просить мінімум. Батько ковтає пігулки й ясно як божий день – не задля того, щоб розчулити суддю. Старий єврей… Сидить трудяга з мозолявими руками і розповідає, який син ріс гарним хлопчиком – матері допомога. Та коли виповнилося шістнадцять потрапив в аварію, а з лікарні вже вийшов наркоманом. Горе родини…. Дала рік за зберігання. Та чи врятує це хлопця? Жодної гарантії, що не опиниться тут знову…

10

На День незалежності вона прокинулася на світанку. Прокрутила у голові можливі справи і зараз же подумки їх відклала… В такий прозорий сонячний день – і щось робити? А як ще провести свята? Ігор виїхав з родиною на дачу до тестя… Кортіло провідати онука, за яким дуже скучила, та донька зі своєю сім’єю поїхала до свекрухи на день народження. «Цікаво, – розмірковувала Ольга, лежачи у ліжку і дивлячись на білу як крейда стелю. – У Лесі я була одна мама, а от в онука – не я одна бабуся. Є й інша, крім мене, яка його теж чомусь любить…». Згадала сестру… І за нею скучила…Хотілося б зустрітися, поговорити, як з подружкою… Поділитися потаємним… А може запросити їх до себе? Най приїдуть з чоловіком та й розкажуть, як там справи з її працевлаштуванням. Взяла з нічного столика телефона й набрала Катин номер. Та приголомшила новиною…

– Іду працювати до супермаркета, – весело защебетала сестра, як і не було нічого. – Поруч з домом… Менеджер з персоналу, слава Богу, не дурне дівчисько, а нормальна жінка моїх років. Глянула, що на попередній роботі в мене зарплата була 3000 гривень, зітхнула й питає: «Що це ви кинули таку роботу? Напевно, гроші не на втіху були?». «Та так», – кажу. «Не хвилюйтеся, – заспокоїла, – в нас вам буде добре…». І от я, зірка всіх обліків і обрахунків, іду у супермаркет бухгалтеркою. Не знаю, чим все це закінчиться… З радянських часів боюся торгівлі, але на се нема ради. У моєму віці влаштуватися на роботу без протекції і без рекомендацій нереально. А тепер почнеться… Пересортиця, нестачі….Я побоююся, Олю… А чоловік лає… Дурна, каже… З твоєю головою могла б міністром бути, а ти на пересортицю сунешся. А якщо я – тільки фахівець, а по трупах ходити не вмію? Поводитися на цих співбесідах теж не вмію! Най що буде! Най буде пересортиця, уцінка…

– Ну і добре… Хоч з роботою питання вирішилось… Що ви робите на свята?

– На турбазу з друзями їдемо. А ти? Хочеш з нами?

– Ні, ні… Я дуже втомилася останнім часом… Відпочину…

Поклала слухавку і зрозуміла, що і з сестрою вона свята не перебуде … Встала з ліжка, вмилася і заходилася ладнати сніданок, коли раптом – дзвінок у двері. В еру мобільних та інших телефонів без попередження приходять тільки чужі. Рита звичайно стукає… Хто б це?

…У дверях стояв сусід знизу Ара Гаспарян – батько галасливої багатодітної вірменської родини. Колись у Ольги капав кран, а з сусідів вдома нікого не виявилося. Тоді вона спустилася до Гаспарянів і запитала: «Наріне, чоловік вдома? Нехай він мені кран підтягне». «Що ви? – розвела руками Нарине. – Наші чоловіки можуть тільки оце робити й гроші заробляти… А руками – нічогісінько». І вона показала рукою на малий малим менше чорнооких діточок, які обліпили її наче мухи мед.

Тепер Ара Гаспарян фігурував перед нею власною персоною.

– Щось зі стелі капає… – невдоволено забурмотів.

Разом вони полізли під ванну і знайшли течу. Та з Гаспаряна слюсар був дійсно нікудишній. А Ритин чоловік утік на риболовлю. Постукали до художника.

… Той вийшов в тій самій картатій сорочці й потертих джинсах… Поплутане волосся звисало до плечей… Трохи зігнувшись, наче в нього болів живіт, хлопець дивився на ранкових гостей такими очима, начебто вони були гуманоїдами. Виникла недоречна пауза… Гаспарян, мабуть, подумав, що то такий слюсар як і він сам, а Ольга скористалася нагодою роздивитися сусіду: «Є такий сорт – ніколи мужиками не стануть. Довічні хлопчики». Коли нарешті з певним сумнівом вони виклали свою проблему, художник спокійно пройшов до її ванної кімнати і на диво узявся все залагодити. Поки він перекривав воду і відкручував старий кран, Гаспарян побіг до магазину шукати нового, а Ользі дуже влучно подзвонив знайомий адвокат з привітаннями, і вона довгенько з ним розмовляла. Нарешті прибіг Гаспарян із новим краном, втім додому одразу не пішов. Він стовбичив поруч, подавав ганчірки, деталі й все щось радив, аж допоки його не покликала дружина. Коли художник виліз з-під ванної, в його очах Ольга побачила вже не байдужість, а певну цікавість. Вона зніяковіло подякувала і запевнила сусіду, що тепер вона у боргу перед ним. Той промимрив щось незрозуміле і пішов додому.

Увечері впоравшись з домашніми справами, Ольга вискочила до магазину за сіллю, а біля під'їзду наштовхнулася на художника, який читав оголошення.

– Все гаразд? Не тече?- спитав він, стоячи до неї спиною і не повертаючи голови.

– Так, дякую… Я перед вами в боргу, – чомусь бовкнула.

Тут хлопець круто повернувся і посміхнувся до неї якоюсь блаженною посмішкою, яка геть не відповідала глибині його пронизливих зелених очей.

– Дуже добре… А то в мене двадцятирічний портвейн у барі, а товариш не з'явився … Жінка не відпустила… То може погодитесь випити келих?

Ольга здивовано звела очі…. Розпивати вино в її віці і статусі з напівзнайомим? Правда, не з вулиці людина, а сусіда… До того ж відомий Ритиному чоловікові… Та все ж…

– Ні… Вибачайте…Я якось інакше уявляла свій борг. Я можу…заплатити вам…гроші…

– Ну дивіться…

Вони разом зайшли до ліфта, і художник натиснув кнопку… За мить спитав:

– А що робите на святах?

– Та так…По господарству…

– То можете відробите свій кран тим, що поїдете зі мною до Полтави? На екскурсію… Я запрошую…. Ви були колись у Полтаві?

1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 50
Перейти на страницу:
На этой странице вы можете бесплатно читать книгу Перекручена реальність - Ірина Солодченко.
Комментарии